Budowa stawów kąpielowych

Stawy kąpielowe to sposób na posiadanie nie tylko pięknej ozdoby swojego ogrodu, ale również miejsca do wypoczynku i rekreacji. W zbiornikach wodnych o nieraniącym dnie, wyposażonych w naturalną roślinność można również się kąpać. Pełnią one wówczas kilka funkcji naraz – pięknie wyglądają i nie przyciągają uwagi w taki sposób jak basen, można trzymać w nich zwierzęta i pływać. Dzięki zaawansowanej technologii oczyszczania wody nie trzeba martwić się o ich zarastanie glonami, stosowanie chloru czy inne, sztuczne metody filtracji. Do stawów można dobudowywać mola, mostki czy altanki, które jeszcze bardziej uprzyjemnią i urozmaicą korzystanie z nich.

Jak wygląda staw kąpielowy?

Staw kąpielowy to zamknięty zbiornik wodny, odizolowany od środowiska hydrogeologicznego szczelnym, nieprzepuszczalnym materiałem, budowany głównie w celach rekreacyjnych, posiadający ściśle zdefiniowane wymagania dotyczące jakości wody. Ten system wodny składa się z trzech zasadniczych części: zbiornika kąpielowego, filtra bagiennego, w którym woda oczyszczana jest przez rośliny i minerały oraz filtrów mechanicznych. Układ ten wzbogacony jest zazwyczaj o kaskadę wodną, gdzie woda wypompowywana ze strefy kąpielowej jest natleniana. Natleniona woda wpływa na filtr bagienny, gdzie przenika przez odpowiednio dobrane złoże, składające się z warstw minerałów o różnej granulacji. Z założenia do filtracji oczka wodnego nie mogą być używane żadne substancje chemiczne!

Dlaczego warto zdecydować się na staw kąpielowy zamiast basenu?

Stawy kąpielowe to sposób na ekologiczny basen w domu. Wykorzystują mechanizmy związane z naturalnym samooczyszczaniem się wody. Mimo braku stosowania jakichkolwiek substancji chemicznych do filtracji wody spełnia ona wszystkie normy, które umożliwiają kąpanie się lub hodowlę zwierząt w stawie, a jednocześnie nie podrażnia skóry skłonnej do alergii, ani oczu. Ogromną zaletą stawów kąpielowych jest możliwość dowolnego wykończenia przestrzeni. Stawy mogą przypominać standardowe baseny, dzikie jeziorka lub mieć brzegi przypominające plażę. Korzystać z nich można przez cały rok, a nie tylko przez okres wiosenno-letni jak w przypadku standardowych basenów. Koszty budowy, a także eksploatacji tej formy zbiornika wodnego są o wiele niższe, niż w przypadku standardowych basenów.

Zachęcamy do skorzystania z usługi kompleksowej budowy stawów kąpielowych, dzięki której będzie można cieszyć się nienagannie wyglądającym ogrodem i miejscem do pływania jednocześnie.

Staw kąpielowy - okolice Kalisza

Systemy nawadniania

czytaj więcej

Szkółka bylin i krzewów

czytaj więcej

Sklep internetowy

czytaj więcej

Szybki kontakt

Ogrody od A do Z

Powiercie 27, 62-600 Koło
E-mail: biuro@ogrodyodadoz.pl
gregorbien@op.pl

lub wypełnij formularz kontaktowy zamieszczony poniżej.

    Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.ogrodyodadoz.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez HYDROMAR PIOTR BABIARZ, Powiercie 27 62-600 Koło, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem , bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
    Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych - Obowiązek Informacyjny