Zakładanie ogrodów i pogłębianie studni – O nas

Stworzymy Twój ogród od A do Z

„Ogrody od A do Z” to rodzinna firma z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizujemy się w pracach związanych z pielęgnacją, modernizacją i zagospodarowaniem ogrodów. Jesteśmy profesjonalistami, ale także pasjonatami zakładania ogrodów. Pomożemy Ci wydobyć naturalne piękno Twojej zielonej przestrzeni! Przed rozpoczęciem prac przy zakładaniu ogrodów warto zastanowić się, czego będziemy potrzebować.

WODA W OGRODZIE

Lawn Sprinkler Spraying Water on Grass

Nawadnianie ogrodów to jeden z ważniejszych stałych kosztów, które towarzyszą właścicielowi przez cały cykl „życia ogrodu”. Opracowaliśmy rozwiązania, które sprawią, że podlewanie nie będzie już tak kosztowne. Jednym z nich jest ogrodowa studnia. Poza początkowym kosztem budowy, zapewnia ona praktycznie bezpłatny dostęp do wody, niezbędnej do regularnego podlewania ogrodu. Koszt budowy studni to jednorazowy wydatek, który na pierwszy rzut oka wydaje się dość wysoki, ale bardzo szybko się zwraca – niekiedy nawet w przeciągu 2 lat. Z reguły wykonanie studni trwa jeden dzień. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy grunt jest bardzo gliniasty i zawiera dużo kamieni – wtedy wykonanie studni wydłuża się w czasie.

STUDNIA KOPANA LUB WIERCONA

wiercenie

Oferujemy usługę kopania studni kręgowej. Studnie tego typu powstają dzięki sprawdzonej metodzie studniarskiej. Do wykonania studni nie jest wymagany ciężki sprzęt, który mógłby wyrządzić szkody w ogrodzie – studnia kopana jest ręcznie, a kręgi osuwają się pod własnym ciężarem i zagłębiane są aż do momentu pojawienia się warstwy wodonośnej. Wiele firm, które zajmują się kopaniem studni, kończy pracę właśnie na tym etapie. My realizujemy o wiele bardziej skuteczną metodę, która sprawia, że woda z warstwy wodonośnej pobierana jest na bieżąco. Operacja, jaką wykonujemy, to pogłębianie studni kręgowych poprzez wbicie filtra o długości 6 m od dna studni. Takie filtry pracują w ziemi nawet 30 lat!

Inną oferowaną metodą jest wykonanie studni głębinowej, która dedykowana jest właścicielom ogrodów o dużych powierzchniach, którzy potrzebują nawet kilku tysięcy litrów wody, aby odpowiednio nawodnić swoje rośliny. Dysponujemy wiertnicą zamontowaną na przyczepie, która umożliwia wykonywanie odwiertów na głębokość nawet 50 metrów.

studniadrew

Specjalizujemy się również w pogłębianiu studni oraz uzdatnianiu starych studni kręgowych, w których ze względu na obniżenie się wód gruntowych, wody aktualnie brakuje. Jeżeli na dnie widoczny jest piasek, to nie ma powodu, aby kopać nową studnię. Warto wykonać próbę jej przegłębienia metodą ciśnieniową. Należy pamiętać, że w studni piasek jest nanoszony przez wodę (kurzawka) i nie można go skutecznie wybrać. Co więcej takie wybieranie piasku to sprowadzanie na siebie dużego niebezpieczeństwa. Metoda pogłębienia studni filtrem, która realizowana jest przez naszą firmę, to metoda naprawdę szybka, bezinwazyjna i skuteczna.

Nasze wieloletnie doświadczenie oraz sprzęt i umiejętności, które posiadamy, umożliwiają nam kopanie w trudnych warunkach. Wykonujemy kopanie studni w torfach oraz innych trudnych podłożach (gruntach niestabilnych, nasypowych) pod fundamenty mostów, wiatraków, basenów, wind czy chociażby budynków.

JEST STUDNIA – CO DALEJ?

trawnik

Studnia to dopiero początek ekonomicznego dostarczania wody dla ogrodu, gdyż do pełni funkcjonalności brakuje jeszcze wydajnego systemu nawadniania,

który byłby jednocześnie automatyczny i bezawaryjny. Nasza firma specjalizuje się w wykonywaniu instalacji automatycznego nawadniania ogrodów. Wykonaliśmy już wiele takich instalacji. Pracujemy na sprawdzonych podzespołach renomowanych firm – K-Rain czy Rain Bird. Montujemy zraszacze rotacyjne, statyczne – wszystkie wynurzalne z ziemi, dlatego koszenie trawnika nie sprawia kłopotu. W przypadku niedostatecznego nawodnienia, istnieje możliwość pogłębienia studni kręgowej.

TRAWNIK I NASADZENIA

Najważniejszym elementem każdego ogrodu jest jego podłoże, a więc trawnik, który powinien być zawsze dobrze przemyślany i zadbany. Do tego potrzebny będzie projekt, który można uzyskać w dowolnym biurze projektowym oraz skonsultować z doświadczonym ogrodnikiem. Dzięki temu będziemy mogli zrealizować Państwa wizję ogrodu i stworzyć trawnik z siewu lub też z rolki. Według życzenia Klienta wkopujemy także siatkę na krety.

SZKÓŁKA BYLIN I KRZEWÓW

Oferujemy naszym Klientom niezwykle atrakcyjne ceny, ponieważ mamy możliwość dużego wyboru roślin z własnej szkółki bylin. Posiadamy niezbędną wiedzę oraz rozeznanie w zakresie urządzania ogrodu, doboru roślin wieloletnich, krzewów czy drzewek. Nasza szkółka funkcjonuje od wielu lat i stale powiększa swój asortyment. Zapraszamy wszystkich do sklepu internetowego, gdzie można zakupić rośliny z naszej szkółki. Od roku 2013 nie ma konieczności zakładania konta w naszym serwisie. Wystarczy wybrać produkty, podać dane do wysyłki, dokonać wpłaty na nasze konto i oczekiwać na przesyłkę.

„Ogrody od A do Z” to sprawdzona w wielu zadaniach firma, dla której pracują specjaliści w zakładaniu ogrodów, a także pielęgnacji tych zielonych terenów. Służymy swoją wiedzą. Doświadczenie zdobyte poprzez realizację zleceń związanych z tworzeniem terenów zieleni, nawodnień, jak również prowadzeniem przez nas szkółki roślin ozdobnych – bylin i krzewów – jest tylko potwierdzeniem, że znamy się na roślinach i po rozmowie z Państwem będziemy wiedzieć, jak zrealizować ogród Waszych marzeń. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie tworzenia ogrodu, a także pomożemy wykonać go od podstaw.

ZAKRES USŁUG

Oferujemy:

 • kopanie studni kręgowych;
 • pogłębianie studni kręgowych;
 • wiercenie studni głębinowych;
 • wiercenie studni pod pompy ciepła;
 • kopanie studni pod fundamenty mostów, budynków, wiatraków (kopanie studni w torfach);
 • palowanie;
 • automatyczne systemy nawadniania ogrodów – projekt, wykonanie;
 • odwodnienia;
 • nasadzenia w ogrodzie;
 • zakładanie trawników z siewu lub z rolki, z siatką na krety lub bez;
 • wykonanie kaskad, małych zbiorników wodnych – oczko wodne;
 • duży wybór roślin z własnej szkółki (możliwość sprzedaży hurtowej sadzonek – kontakt e-mail);
 • serwisowanie wykonanych instalacji;
 • odśnieżanie dachów, posesji.

Systemy nawadniania

czytaj więcej

Szkółka bylin i krzewów

czytaj więcej

Sklep internetowy

czytaj więcej

Szybki kontakt

Ogrody od A do Z

Powiercie 27, 62-600 Koło
E-mail: biuro@ogrodyodadoz.pl
gregorbien@op.pl
Tel. +48 691 621 513
  +48 723 353 387
  (63) 26 15 106

lub wypełnij formularz kontaktowy zamieszczony poniżej.

Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.ogrodyodadoz.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez HYDROMAR PIOTR BABIARZ, Powiercie 27 62-600 Koło, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem , bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych - Obowiązek Informacyjny