Od czego zależy żywotność studni?

06.04.23

Studnia to otwór, który jest wykopywany w ziemi i służy do pozyskiwania wody. Studnia doskonale sprawdzi się w przydomowych ogrodach lub gospodarstwach rolnych, gdzie zapewni wodę użytkową i pitną. Ważne jest, aby pamiętać o pewnych aspektach, które wpływają na żywotność studni. Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu, w którym wyjaśnimy, co wpływa na żywotność studni.

Co wpływa na żywotność studni?

Jednym z kluczowych czynników, który wpływa na żywotność studni, jest jej konstrukcja. Studnie, które są wykonane z solidnych materiałów, takich jak beton, czy kamień są trwałe i odporne na zniszczenia. Ważne jest też odpowiednie umiejscowienie studni. Powinna być ona wykonana w twardym gruncie, który zapewni jej długą żywotność. Duże znaczenie ma również odpowiedni montaż, który powinien być zlecony specjalistom. Dzięki temu można mieć pewność, że studnia będzie wydajna i odporna na działanie czynników mechanicznych. Warto też wspomnieć o tym, że na żywotność studni wpływa sposób użytkowania i regularne przeprowadzanie konserwacji.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wiercenia studni?

Kopanie studni to proces, który wymaga precyzji i doświadczenia. Niezwykle ważne jest, aby przed rozpoczęciem prac, wybrać odpowiednie miejsce na wiercenie studni. Należy też pamiętać o tym, że na wykopanie studni, której głębokość przekracza 30 metrów, konieczne jest uzyskanie specjalnego pozwolenia. Ponadto studnia głębinowa musi znajdować się co najmniej:

  • 5 metrów od granicy działki,
  • 7,5 metra od rowu melioracyjnego,
  • 15 metrów od budynków inwentarskich,
  • 30 metrów od szamba.

Co więcej, przed wykopaniem studni należy też wybrać odpowiednią metodę wiercenia. W przypadku studni głębinowej, konieczne będzie użycie specjalnego wiertła, które umożliwi dostęp do głęboko położonych zasobów wody.

Systemy nawadniania

czytaj więcej

Szkółka bylin i krzewów

czytaj więcej

Sklep internetowy

czytaj więcej

Szybki kontakt

Ogrody od A do Z

Powiercie 27, 62-600 Koło
E-mail: biuro@ogrodyodadoz.pl
gregorbien@op.pl

lub wypełnij formularz kontaktowy zamieszczony poniżej.

    Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.ogrodyodadoz.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez HYDROMAR PIOTR BABIARZ, Powiercie 27 62-600 Koło, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem , bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
    Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych - Obowiązek Informacyjny