Na co należy zwrócić uwagę podczas kopania studni głębinowej?

13.12.22

Studnia głębinowa jest przeznaczona do pobierania wody z głęboko położonych zasobów wodnych. Może być ona wykorzystywana przez gospodarstwa domowe, gdzie zapewni wodę używkową i wodę pitną. Ważne jest jednak, aby podczas kopania studni głębinowej zwrócić uwagę na pewne aspekty. Zachęcamy do przeczytania naszego wpisu, gdzie podpowiadamy, jak powinno wyglądać kopanie studni głębinowej.

Kiedy warto wykopać studnię głębinową?

Studnia głębinowa doskonale sprawdzi się w przydomowych ogrodach, które wymagają dużej ilości wody do prawidłowego wzrostu roślin. Co więcej, studnię głębinową można także wykopać na działce, na której znajduje się domek letniskowy, czy gospodarstwo rolne. Woda pozyskiwana ze studni głębinowej pochodzi z głębokich pokładów, dzięki czemu wyróżnia się ona czystością i brakiem zanieczyszczeń. Dodatkowo korzystając z własnego źródła wody, nie trzeba się martwić stale rosnącymi cenami wody oraz awariami sieci wodociągowej. Ponadto wodę ze studni głębinowej można wykorzystać do zasilenia systemu automatycznego nawadniania trawnika.

W jakim miejscu można wykopać studnię głębinową?

Przed wykopaniem studni głębinowej warto zapoznać się z pewnymi przepisami. Do wykopania studni głębinowej konieczne jest użycie specjalnego wiertła, które umożliwia dostęp do głęboko położonych zasobów. Należy jednak pamiętać o tym, że na wykopanie studni, której głębokość przekracza 30 metrów, konieczne jest uzyskanie specjalnego pozwolenia. Co więcej, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury studnia głębinowa musi znajdować się co najmniej:

  • 5 metrów od granicy działki,
  • 7,5 metra od rowu melioracyjnego,
  • 15 metrów od budynków inwentarskich oraz zbiorników służących do gromadzenia nieczystości,
  • 30 metrów od szamba ekologicznego.

Systemy nawadniania

czytaj więcej

Szkółka bylin i krzewów

czytaj więcej

Sklep internetowy

czytaj więcej

Szybki kontakt

Ogrody od A do Z

Powiercie 27, 62-600 Koło
E-mail: biuro@ogrodyodadoz.pl
gregorbien@op.pl

lub wypełnij formularz kontaktowy zamieszczony poniżej.

    Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.ogrodyodadoz.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez HYDROMAR PIOTR BABIARZ, Powiercie 27 62-600 Koło, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem , bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
    Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych - Obowiązek Informacyjny