Jakie są różnice między studnią włazową a niewłazową?

03.10.22

Studnia to specjalny zbiornik, którego zadaniem jest pobieranie wody deszczowej i magazynowanie jej. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w gospodarstwach, które hodują rośliny wymagające intensywnego podlewania bądź nie mają stałego przyłącza do wodociągu. Z poniższego wpisu dowiesz się, jakie są istotne różnice między studnią włazową a niewłazową. Zapraszamy do lektury.

Charakterystyka studni włazowej i niewłazowej

Obecnie na rynku można znaleźć różne rodzaje studni, które różnią się między sobą konstrukcją i użytymi do ich produkcji materiałami. Jedną z nich jest studnia włazowa. Ma ona zamontowany solidny właz, który umożliwia przeprowadzenie kontroli stanu technicznego studni oraz wykonanie niezbędnych prac naprawczych. Alternatywą dla studni włazowych są studnie niewłazowe, które nie mają wbudowanego otworu zapewniającego dostęp do wnętrza. Cechują się one wyższym poziomem bezpieczeństwa, ponieważ podczas konserwacji pracownicy nie muszą wchodzić do jej wnętrza, a wszelkie naprawy wykonują na powierzchni. Studnie są najczęściej wykonywane z tworzyw sztucznych, ale też z solidnego betonu, kamionki, czy żywicy.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj studni?

Zarówno studnia włazowa, jak i niewłazowa ma swoje plusy i minusy. Ważne jest, aby rodzaj studni dopasować do własnych potrzeb, ale też do warunków wodno-gruntowych na wybranym terenie. Dobrym rozwiązaniem może okazać się też skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która nie tylko doradzi w wyborze studni, ale też wykona jej montaż. Ponadto jest to rozwiązanie całkowicie legalne i zgodne z prawem. Warto też wspomnieć o tym, że przydomowa studnia zapewnia nieograniczony dostęp do wody, nawet w momencie, gdy występują przerwy w jej dostawie.

Systemy nawadniania

czytaj więcej

Szkółka bylin i krzewów

czytaj więcej

Sklep internetowy

czytaj więcej

Szybki kontakt

Ogrody od A do Z

Powiercie 27, 62-600 Koło
E-mail: biuro@ogrodyodadoz.pl
gregorbien@op.pl

lub wypełnij formularz kontaktowy zamieszczony poniżej.

    Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.ogrodyodadoz.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez HYDROMAR PIOTR BABIARZ, Powiercie 27 62-600 Koło, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem , bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
    Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych - Obowiązek Informacyjny