Czym zajmują się szkółki roślin?

16.10.20

Chociaż szkółki roślin kojarzą się przede wszystkim ze szpalerami zielonych tuj, zakres ich działalności jest dużo szerszy. Sprawdź, czym zajmują się szkółki roślin i dlaczego warto skorzystać z naszej oferty!

Jaki jest zakres działalności szkółek roślin?

Zadaniem prowadzących szkółki roślin jest rozmnażanie i uprawa sadzonek drzew, krzewów oraz roślin wieloletnich w początkowym okresie wzrostu rośliny. Rośliny rozmnażać można w sposób wegetatywny, szczepiąc je lub sadzonkując, albo, wysiewając nasiona. Wyróżnia się:

  • szkółki leśne, 
  • szkółki sadownicze,
  • szkółki roślin ozdobnych.

Warto zaopatrywać się w rośliny w szkółkach roślin ze względu na fakt, iż okazy w nich hodowane są odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne oraz na choroby. Nie naraża się ich ani na przymrozki, ani na gnicie na skutek długotrwałych opadów.

Co oferuje nasza szkółka roślin?

Nasza szkółka bylin i roślin oferuje szeroki wybór wieloletnich roślin ozdobnych w różnych kolorach i o różnych zapachach. Stanowią one doskonałą alternatywę dla drzew i krzewów, w każdym typie ogrodu, również w tych, o niewielkiej powierzchni. W naszej szkółce roślin nie tylko nabędziesz starannie wyselekcjonowane rośliny, lecz również otrzymasz solidną wiedzę, dotyczącą zabezpieczenia roślin przed zimą oraz sposobu opiekowania się nimi. Poinstruujemy między innymi, jak przycinać krzewy sadzone z gołym korzeniem, tak, aby wyrównać różnicę, powstającą w trakcie wykopywania roślin. Wówczas korzenie są mocno redukowane, a część naziemna rośliny pozostaje niezmienna. Jest to najlepszy sposób na wyrównanie tej różnicy. Naszych klientów instruujemy także, jak  uzyskać efekt obfitego kwitnienia lub też jak dobrać zagęszczenie roślin do konkretnego ogrodu.

Oprócz szkółki roślin oferujemy także usługę zainstalowania systemu automatycznego nawadniania trawników, ich projektowania i wykonywania. Razem z nami stworzysz swój wymarzony zielony ogród, będący prawdziwą oazą ciszy i spokoju.

Systemy nawadniania

czytaj więcej

Szkółka bylin i krzewów

czytaj więcej

Sklep internetowy

czytaj więcej

Szybki kontakt

Ogrody od A do Z

Powiercie 27, 62-600 Koło
E-mail: biuro@ogrodyodadoz.pl
gregorbien@op.pl

lub wypełnij formularz kontaktowy zamieszczony poniżej.

    Zapoznałem się z Polityką prywatności serwisu www.ogrodyodadoz.pl oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie przez HYDROMAR PIOTR BABIARZ, Powiercie 27 62-600 Koło, udostępnionych przeze mnie danych osobowych na zasadach opisanych w Polityce prywatności dostępnej w Serwisie. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych oraz moje uprawnienia. Niniejsza zgoda może być wycofana w dowolnym czasie poprzez kontakt z Administratorem pod adresem , bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
    Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych - Obowiązek Informacyjny